Главная страница
Навигация по странице:

  • Күні: Мұғалімнің аты-жөні

  • Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

  • Сабақ барысы Сабақтың жоспарланған кезеңдері

  • «Сенің ойың қандай» әдісі

  • Сабақтың ортасы 30 мин С:/ (сыныптық жұмыс)

  • Бағалау критерийлері Дескриптор

  • 3-тапсырма Т \топтық жұмыс\: «545» әдісі арқылы

  • Дескриптор: ҚБ:/

  • Сабақтың соңы 5 мин Ж:/(Жеке жұмыс) «Сабақтағы проблемалар» кестесі арқылы сабақты қорытындылау.

  • Қиындықтар Себебі Шешімі

  • Саралау – Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз

  • қалыптастырушы бағалау түрлеріне

  • Жалпы бағалау Сабақта ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты) 1: 2

  • Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/ қиыншылықтары туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда не нәрсеге назар аудару қажет

  • 11 сынып ЖМБ ГАЖ технологияларының басқа салалаларда қолдану. Абишова К 11 сын ЖМБ. за мерзімді жоспар Картография жне геоинформатика Мектеп


    Скачать 0.49 Mb.
    Названиеза мерзімді жоспар Картография жне геоинформатика Мектеп
    Анкор11 сынып ЖМБ ГАЖ технологияларының басқа салалаларда қолдану
    Дата16.09.2020
    Размер0.49 Mb.
    Формат файлаdocx
    Имя файлаАбишова К 11 сын ЖМБ.docx
    ТипДокументы
    #138139

    Подборка по базе: Шешендік өнердің әліппесі 3 сынып.docx, 11 Ә сынып интернет список.docx, ашық сабак 3 сынып.docx, 9 сынып Тест.docx, КТЖ өзін-өзі 1 сынып.docx, 13.КТЖ_Көркем еңбек_ 4 сынып.docx, 7 сынып.docx, 5 сынып бжб 3 токсан.docx, 9 сынып зертханалық 2,3.docx, 7 сынып_Алгебралы__ б__лшек ж__не оны__ нег¦зг¦ __асиет¦_Саба__

    Ұзақ мерзімді жоспар

    Картография және геоинформатика

    Мектеп: Ө.Жәнібеков атындағы №4 жалпы орта лицей-интернат

    Күні:

    Мұғалімнің аты-жөні: Абишова Клара

    Сынып: 11

    Қатысқандар саны:

    Қатыспағандар саны:

    Сабақ тақырыбы:

    ГАЖ-технологияларының басқа ғылымдармен және өндіріс салаларымен байланысы

    Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

    11.2.2.1 - геоақпараттық әдістер мен геоақпараттық жүйелер технологияларының ерекшеліктерін, басқа ғылымдар мен өндіріс салаларымен байланыстарын түсіндіру;

    Сабақ мақсаттары

    геоақпараттық әдістер мен геоақпараттық жүйелер технологияларының ерекшеліктерін, басқа ғылымдар мен өндіріс салаларымен байланыстарын анықтайды;

    Дағдылар

    - сын тұрғысынан oйлаy;

    - бiлiмдi шығармашылық тұрғыда қoлдана бiлy қабiлeтi;

    - прoблeмаларды шeшy қабiлeтi;

    - жeкe жәнe тoппeн жұмыс iстeй бiлy қабiлeтi;

    Бағалау критерийлері

    • геоақпараттық әдістер мен геоақпараттық жүйелер технологияларының ерекшеліктерін анықтайды

    • басқа ғылымдар мен өндіріс салаларымен байланыстарын түсіндіреді

    Тілдік мақсаттар


    Лексика мен сөз тіркестерінің қолдана отырып, оқылым мен жазылымда

    ГАЖ-технологиялары

    Oraclе

    Цифрлы Қазақстан

    сөздерінің мағынасын ашады

    Диалогтер мен жазу үшін қолданылатын тіркестер:

    ГАЖ-технологиялары қандай ғылым салаларымен байланысты деп ойлайсыңдар?

    ГАЖ-технологиялары қызметі қандай әрекеттермен сипатталады?

    Айтылым мен тыңдалымда мәтінмен жұмыс жасау.

    Құндылықтарды дарыту

    Ұлттық қауіпсіздік және еліміздің бүкіләлемдік, өңірлік мәселелерді шешуге жаһандық тұрғыдан қатысуы

    Пәнаралық байланыстар

    Информатика: GPS навигаторлармен жұмыс жасайды

    Бастапқы білім

    9.2.2.2 шаруашылық пен ғылым салаларында геоақпараттық технологияла рын қолданудың маңыздылығын сипаттайды

    10.2.2.2 - статистикалық деректерді талдау нәтижелері бойынша картограммалар мен картодиаграммаларды жасау;

    Сабақ барысы

    Сабақтың жоспарланған кезеңдері

    Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

    Ресурстар

    Сабақтың басы

    5 мин


    Ұйымдастыру кезеңі.

    1)Сыныппен сәлемдесу.

    Оқушыларды сабақ тақырыбы, оқу мақсаты, сабақ мақсатымен таныстыру. Бағалау критерийлері мен тілдік мақсатты қарастыру.

    «Сенің ойың қандай?» әдісі арқылы оқушылардың ойын анықтау үшін

    С:/(сыныптық жұмыс)

    • ГАЖ технологиялары ұғымын қалай түсінесің?

    • Картографияда қолданатын қандай компьютерлік бағдарламаларды білесіңдер?

    • ГАЖ технологияларының қызметі қандай?

    2) «Стикер» әдісі арқылы сыныпты топқа бөлу:

    1-топ. «Карта»

    2-топ. «Ақпарат»

    3-топ. «Технология»




    Сабақтың ортасы

    30 мин



    С:/ (сыныптық жұмыс)

    Тақырыпқа сәйкес бейнесабақты тамашалау

    Т:/ (топтық жұмыс)

    1-тапсырма «Тұжырымдамалық карта» әдісі арқылы

    «ГАЖ және онымен байланысты ғылым салалары» сызбанұсқасына талдау жасауда тұжырым картасын құрастырып, әрбір ғылым саласымен байланысын түсіндіріп, дәлелдеңіздер.




    1 топ

    География

    Картография

    2 топ

    Қашықтықтан зерделеу

    Топография және фотограмметрия

    3 топ

    Информатика

    Математика және статистика




    Бағалау критерийлері

    Дескриптор

    Геоақпараттық әдістер мен геоақпараттық жүйелер технологияларының ерекшеліктерін анықтайды

    • ГАЖ-технологиялары қолданылатын салаларды анықтайды

    • Геоақпараттық жүйелер технологияларының ерекшеліктерін сипаттайды


    ҚБ: блоб ағашы арқылы

    2-Тапсырма

    ЖЖ:/ (жұптық жұмыс)

    «Ақпаратпен жұмыс» әдісі арқылы кестені және Интернет желісін пайдалана отырып, ГАЖ дың көмегімен шешілетін басты міндеттерге сипаттама бер.

    Сұрақтар:

    А – GPS навигатор көмегімен тұрғылықты жеріңізді анықтаңыз.

    В – ГАЖ қызметіне көп жүгінетін салаларды анықтаңыз.

    С – ГАЖ-технологиялары қандай салаларда қолданылады?




    Бағалау критерийлері

    Дескриптор

    Басқа ғылымдар мен өндіріс салаларымен байланыстарын түсіндіреді

    • ГАЖ технологияларының қызметін сипаттайды

    • ГАЖ технологияларының басқа өндіріс салаларымен байланысын түсіндіреді


    ҚБ:/ «Табыс баспалдағы» әдісі
    3-тапсырма

    Т \топтық жұмыс\:

    «545» әдісі арқылы ГАЖ-технологиясының көмегімен нысандардың географиялық орнына бақылау жасаңыз.

    Топтың 5 мүшесі кестені талдай отырып, 4 бағыт бойынша 4 идея ұсынады. 5 минут ішінде өз бақылауларына сәйкес ұсыныстарын қорғайды.



    Бағалау критерийлері

    Дескриптор

    Басқа ғылымдар мен өндіріс салаларымен байланыстарын түсіндіреді

    • ГАЖ-технологиясының көмегімен нысандардың географиялық орнына бақылау жасайды;

    • ГАЖ-технологиялары қолданылатын салаларға ұсыныс береді

    Дескриптор:

    ҚБ:/ «Бес саусақ» әдісі


    https://youtu.be/_SvZnnNks6k

    Сызбанұсқа

    А4 парақтары, кесте


    Кесте




    Кесте
    Флипчарт

    Флипчарт




    Сабақтың соңы

    5 мин


    Ж:/(Жеке жұмыс)

    «Сабақтағы проблемалар» кестесі арқылы сабақты қорытындылау. Тақырып бойынша оқушылар келесі мазмұнды кестені толтырады: сабақтағы кездескен қиындықты, қиындықтың себебін, шешімін жазады.

    Қиындықтар

    Себебі

    Шешімі










    «1 минуттық рефлексия» саралау тәсілі бойынша сабақта өтілген тақырыпты оқушыларға 1 минут беру арқылы сұраққа жауапты алу немесе парақ арқылы алуға мүмкіндік жасау.

    Осы сабақта сен үшін ең маңызды үйренгенің не болды? Әлі де қандай жайттар түсініксіз?

    Өтілген тақырыпты/бөлімді бір сөйлеммен қорытындылаңыз?

    ҚБ:/ Екі жұлдыз, бір тілек арқылы


    Кесте




    Саралау – Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз?

    Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз?

    Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау

    Уақытты тиімді пайдалана отырып, саралауды оқушылардың сабаққа белсенділігін аттыру мақсатында тапсырмаларды жеңілден күрделіге қалай ұйымдастырылған. Себебі толықтыру қажет пе, немесе қосымша көмек қажет пе, қолдау қажет па деген мақсатта қарастырылған.Сабақ үдерісінде ұйымдастырылған әдістер оқушылардың тапсырманы қабылдауына, сыни ойлау мен оқу мен жазу, шығармашылық қабілеттерін қалыптастыруға бағытталған тапсырманы құрастыруда оқушылардың жас ерекшеліктері ескерілді.

    Қабілетті оқушыларға басқаларына қарағанда жылдам жұмыс істеу үшін қарқынды сұрақтар беріледі. Сондықтанда қолдау көрсету мақсатында қосымша тапсырмаға көп күш жұмсауда, түсіндіруде көмек қажет ететін оқушыларға біршама уақыт қарастырамын.

    А – GPS навигатор көмегімен тұрғылықты жеріңізді анықтаңыз.

    В – ГАЖ қызметіне көп жүгінетін салаларды анықтаңыз.

    С – ГАЖ-технологиялары қандай салаларда қолданылады?

    Бағалау әдістері: Қалыптастырушы бағалау барысында сабақтың әр кезеңінде оқушылардың оқу мақсатына жетуде материалды меңгеруі қандай деңгейде екенін анықтау үшін бағалау критерийін негізге ала отырып және тапсырма дескрипторларға сүйене отырып, қалыптастырушы бағалау түрлеріне: ауызша мадақтау, блоб ағашы, табыс баспалдағы, бағдаршам, екі жұлдыз, бір тілек

    Денсаулық сақтау технологиялары.

    Сабақта сергіту жаттығулары мен белсенді жұмыс түрлерін қолдану және

    қауіпсіздік техникасы ережелерінің тармақтары

    Сабақ бойынша рефлексия

    Сабақ мақсаттары немесе оқу мақсаттары шынайы, қолжетімді болды ма?

    Барлық оқушылар оқу мақсатына қол жеткізді ме? Егер оқушылар оқу мақсатына жетпеген болса, неліктен деп ойлайсыз? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақ кезеңдерінде уақытты тиімді пайдаландыңыз ба? Сабақ жоспарынан ауытқулар болды ма және неліктен?




    Жалпы бағалау

    Сабақта ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты)?

    1:

    2:

    Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді (оқыту мен оқуға қатысты)?

    1:

    2:

    Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/ қиыншылықтары туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда не нәрсеге назар аудару қажет?



    написать администратору сайта